Nie každý je spokojný s prvou navrhovanou možnosťou. Na jednej strane je to dobré na tej druhej nie. Človek, ktorý príliš špekuluje, väčšinou všetko prešpekuluje až sa rozhodne pre niečo nesprávne. Na to, aby sa nestalo, že možnosti prekombinujete, uzatvorte PZP porovnanie z Uzavripzp na auto, ale aj na iné motorové a nemotorové vozidlá. Je bezplatné a nezáväzné, takže ním nemáte čo stratiť. Vďaka nemu môžete získať tú najlepšiu, najvýhodnejšiu a najlacnejšiu trhovú ponuku. O tom, čo všetko treba preto urobiť, sa zmienime neskôr. Teraz vám však povieme, prečo je zákonné poistenie na auto potrebné, v čom sa zlepšilo a že to najlepšie vám odhalí online porovnanie.

Kalkulačka na výpočet a PZP porovnanie ceny online

Ak je jednou z vašich priorít vhodného produktu jeho cena, v tom prípade vás potešíme. Kalkulačka, ktorá vám urobí online PZP porovnanie pre auto a zobrazí to najlacnejšie krytie na auto či na iný prostriedok. Nájdete v nej nielen to najlepšie, ale aj to najvýhodnejšie v súčasnosti. Jednotlivé ponuky sú pravidelne aktualizované, takže zobrazené ceny sú vždy „čerstvé“. Dokonca aj je možné, že sa cena poistného zo dňa na deň zmení.

Čo môžete použitím tohto nástroja získať? PZP sa pomocou porovnania z online kalkulačky získava a zisťuje najľahšie a najrýchlejšie. Ak by ste sa rozhodli jednotlivé ponuky zisťovať osobne, pripravili by ste sa aj o hodiny času. Vďaka internetovému pripojeniu si všetko viete zistiť do 15 minút. A to nie je všetko, pretože kalkulačka nie je ovplyvnená dňami pracovného pokoja, ani hodinou, iba ak jej samotnou rekonštrukciou.

Druhou neodmysliteľnou a možno najdôležitejšou výhodou je, že vďaka porovnaniu z PZP online kalkulačky môžete ušetriť aj stovky eur. Nie je to len marketingový ťah, ktorý sa snaží pritiahnuť čo najviac zákazníkov na svoju stranu. Je to holý fakt. Keďže ide o bezplatnú a nezáväznú metódu, môžete ju vyskúšať aj hneď teraz. Napr. ak si kliknete na výraz označený v úvode, dostanete sa na stránku, kde je takáto kalkulačka k dispozícii. Ušetriť 300 eur na poistnom nie je málo. Ak chcete získať čo najlacnejšie PZP, je potrebné vypísať formulár, z ktorého sa vám urobí porovnanie ponúk. Zadať doňho treba len technické údaje o poisťovanom vozidle a jediným klikom ich odoslať.

Nové možnosti porovnania poistenia uspokoja aj náročnejších žiadateľov

Naše nároky nielen na život, ale aj na jednotlivé služby a produkty sa neustále zvyšujú. Uvedomujú si to aj niektoré spoločnosti, ktoré svoj základný balíček PZP rozšírili o havarijné udalosti, čo môžete vidieť aj v porovnaní. Ide o poisťovne:

  • Generali,
  • Kooperativa
  • a Komunálna poisťovňa.

V čom konkrétne sa odlišujú?

Skôr ako zmienime plusy ponúk vyššie zmienených poisťovní, je vhodné ujasniť to, v čom sú všetky ponuky rovnaké. Zákon totiž určuje aj jednotlivým spoločnostiam, čo musia v prípade vzniku škodovej udalosti garantovať. Nielen nám, čo musíme kúpiť atď. Každé povinné zmluvné poistenie musí vedieť pokryť potenciálne miliónové škody. To vám porovnanie nepovie. Minimálna poistná suma na škody spôsobené na zdraví je 5 miliónov eur a na škody na majetku do 1 milióna eur. Niektoré poisťovne tieto hodnoty navýšia za poplatok.

Okrem toho je dôležité aj to, koho vlastne toto zabezpečenie chráni. PZP chráni hlavne tých a tie vozidlá, ktoré by mohol majiteľ daného auta poškodiť. Primárne teda nekryjú škody, ktoré by ste spôsobili sebe alebo svojmu vozidlu, pokiaľ nie ste havarijne zabezpečený. Výnimkou sú ale tri poisťovne, ktoré sme uviedli v predchádzajúcom odseku.

Základné PZP je rozšírené o poistné krytie poisteného vozidla. V Generali si môžete sami zvoliť, o ktoré jedno havarijné poistné riziko máte záujem. V KooperativeKomunálnej poisťovni máte v balíčku zahrnutý:

  • úraz vodiča,
  • posádky
  • a poškodenie batožiny.

Samozrejme, všetky tieto riziká navyše sú bez poplatku a teda sú zahrnuté v cene základného poistného.

Výsledky do pár sekúnd

Po odoslaní vypísaného formulára sa vám výsledky na obrazovke zobrazia do niekoľkých sekúnd. Okrem toho vám bude ich kópia doručená aj na mail. Online porovnanie je jediný spôsob ako sa objektívne a rýchlo dostať k čo najlepšiemu, najlacnejšiemu a najvýhodnejšiemu PZP. Ak sa vám niektorá pozdáva natoľko, že ste si povedali, že ju musíte mať, stačí na ňu kliknúť. Dopíšete domácu a mailovú adresu.

Do pár sekúnd vám na mail prídu niektoré podstatné dokumenty, v rámci nich aj dočasná biela karta. Tú si vytlačte, pokiaľ v súčasnosti nemáte toto zabezpečenie platné. Čím skôr zaplaťte poistné, aby vám poisťovňa zaslala originál bielu a zelenú kartu. Tie dokazujú, že zákonnú poistku na vašom aute máte. Bez týchto kartičiek vám hrozia vysoké, aj niekoľkotisícové pokuty.

Porovnanie PZP si však môžete urobiť aj na iné motorové a nemotorové vozidlá, nielen na auto. Resp. online kalkulačka funguje bezplatne a nezáväzné na všetky povinne poistiteľné dopravné prostriedky. Ak si nie ste istý tým, ktoré prostriedky poistiť a ktoré nie, riaďte sa tým, či na svoju prevádzku potrebuje technický preukaz. Ak áno, tak toto zabezpečenie potrebuje. Viac o porovnaní PZP sa môžete dočítať aj v tomto článku na webe slovensko.sk.